Šķiro atbildīgi- lieto atkārtoti! (JVR misija)

JVR misija ”Bioreģions”

Kategorija: Foto

Cēsīs nav pietiekami daudz šķirošanas konteineru, kuri būtu pieejami visiem iedzīvotājiem. Šī ir liela problēma mūsdienās, jo Cēsu šķirošanas interesentiem konteineri nav pieejami pie visām ēkām – daudzdzīvokļu mājām, privātmājām u. tml. Cilvēki pārsvarā vēlas šķirot atkritumus, bet viņiem nav tāda iespēja dēļ viņu atrašanās vietas. Privātmājās dzīvojošie jau šķiro atkritumus mājās, kas dedzināms, to dedzina… Pētāmā problēma atrodas Cēsīs.

Atbalsta centra  “Pērle” vadītāja, Dita Trapenciere, mūs iepazīstināja ar dažādām brīvā laika aktivitātēm darbnīcās. Piemēram, SIA ZAAO dabas un tehnoloģiju parks URDA iedeva šim centram dažādus liekus kreklus un centrs “Pērle” no viņiem uztaisīja palikņus, priekš URDAS apmeklētājiem kā sēdvietas.

Cilvēki pirms apģērba iegādes bieži vien neaizdomājas cik šis apģērbs ir nepieciešams un cik bieži to uzvilks, kā rezultātā liela daļa saražoto apģērbu nonāk atkritumu paviljonos. Šie apģērbu šķirošanas konteineri ir nepieciešami, lai veicinātu tekstila materiālu otrreizējo apriti Latvijā un iedzīvotāju iespējas šķirot tos. Tekstila šķirošanas konteineros iedzīvotāji ir aicināti nodot jebkāda veida apģērbu, apavus un mājas tekstilu, kas pašiem vairs nav vajadzīgi, bet ir labā stāvoklī un varētu noderēt citiem. Šie konteineri ir sastopami visā Latvijā.

Autori: Līva Kauliņa, Anna Marija Zaķe, Alise Bozoviča, Marta Nakurte, Ance Zundovska

Jauno vides reportieru misija ‘’Bioreģions’’ 2023. gada 1. un 2. decembrī pulcēja 30 jauniešus no visas Latvijas, lai pētītu un izzinātu vides problēmas, kā arī popularizētu risinājumus un apgūtu mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai par Gaujas Nacionālā parka Bioreģionu.
Misijas laikā jauniešiem bija iespēja izpētīt dažādas vides aizsardzības tēmas un veidot rakstus, foto un video reportāžas.

To top