No adatas līdz ilgtspējīgai modei (JVR misija)

JVR misija ”Bioreģions”

Kategorija: Foto

Mēs esam Jaunie Vides Reportieri(JVR), kas ir devušies ceļā pēc ilgtspējīgas modes un apģērba. Viena no problēmām bioreģionā (Cēsīs) ir ilgtspējīga apģērba ražošana, lietošana un maiņa. Latvijā pirmais bioreģions ir Gaujas Nacionālais parks (GNP)- lielākā, vecākā un pazīstamākā aizsargājamā dabas teritorija Latvijā un tās iedzīvotājiem ir būtiski pārdomāt savus paradumus arī apģērba izvēlē.

Navie fly, Ilgtspējīgā interneta viekala vadītāja Baiba, stāsta kā viņa neražo vairumā, bet gan bāzējas uz klienta pasūtījumiem un priekšapmaksu.

Andris Runcis – kurpnieks Cēsīs darina un arī labo kurpes, bet mērķauditorija nav tā lielākā, jo ilgtspējīga materiāla un darba izmaksas ir patiesi augstas, tādēļ ka  process ir laikietilpīgs un materiāla pašizmaksa pārsniedz vairākus simtus eiro.

Cēsu iedzīvotāja Nora uzkata, ka cilvēkiem finansiālais stāvoklis ir liels šķērslis lietot ilgtspējīgu apģērbu.

Cēsīs piedāvā tekstila šķirošanas konteineri, tekstila izstrādājumiem dod otro elpu.

Veikala ”Sa.adi” darbiniece Sandra lieto, izmanto nolietotu apģērbu, kurš pārtop par rotaļlietu, plāno cepuri u.c.

Autori: Sandijs Polis, Elizabete Ostrovska, Dita Vītola, Alise Mizga, Gabriela Kāpa

Jauno vides reportieru misija ‘’Bioreģions’’ 2023. gada 1. un 2. decembrī pulcēja 30 jauniešus no visas Latvijas, lai pētītu un izzinātu vides problēmas, kā arī popularizētu risinājumus un apgūtu mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai par Gaujas Nacionālā parka Bioreģionu.
Misijas laikā jauniešiem bija iespēja izpētīt dažādas vides aizsardzības tēmas un veidot rakstus, foto un video reportāžas.

To top